BAUSKAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA

Rundālē Bauskas MMS audzēkņi piedalās grandiozā koncertā- festivālā “Skanošais pavasaris”

Svētdien dienas vidū skaistajā Rundāles pils Baltajā zālē izksanēja grandiozs koncerts “Skanošais pavasaris”. Šo koncertu vadīja Bauskas MMS direktores vietniece Inita Idere – Bankava. Tik daudz muzicējošu jauniešu un bērnu Baltā zāle nebija pieredzējusi sen!

Kā vēstīts festivāla publicitātes informācijā, 2017. gadā uzsāktā starptautiskā jauniešu mūzikas festivāla „Skanošais pavasaris“ koncerti šogad notiks Klaipēdas koncertzālē, Biržu Sv. Jāņa Kristītāja baznīcā un Rundāles pils Baltajā zālē Latvijā. Kopā ar Viļņas Karolinišķu mūzikas skolas simfonisko orķestri un kori „Cantica“ festivālā, arī Rundālē, uzstājas Klaipēdas Joza Karosa, Klaipēdas Jeronima Kačinska, Palangas Stasa Vaiņūna, Biržu Vlada Jakubena, Rokišķu Rūdolfa Līmaņa, Bauskas mūzikas un mākslas skolu jaunie izpildītāji. Koncertos skan šo skolu koru, orķestru un ansambļu izpildīta mūzika. Priekšnesumus vainago visu skolu bērnu apvienotā simfoniskā orķestra un koru izpildītie darbi. Festivāla-tūres iniciatori un galvenie organizatori ir Viļņas Karolinišķu mūzikas skola un šīs skolas simfoniskais orķestris (vadītāji – Kestutis Lipeika un Mantas Makrickas), Bauskas MMS ir festivāla sadarbības partneru vidū..

Apvienotajā simfoniskajā orķestrī piedalās: Viļņas Karolinišķu mūzikas skolas simfoniskais orķestris (vadītāji – Kestutis Lipeika, Mantas Makrickas), Klaipēdas Joza Karosa mūzikos skolas kameroķestris (vadītāja Margarita Rožanskiene), Biržu Vlada Jakubena mūzikas skolas un Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Viļņas Karoliniškiu mūzikas skolas orķestris dibināts 2010. gadā. Sākotnēji orķestris sastāvēja tikai no stīgu instrumentiem, un kopš 2018.g. orķestris pārtapa par simfonisko orķestri. Šobrīd orķestrī muzicē 60 dažāda vecuma skolēni.

Koncertā Rundālē uzstājās vairāki mūsu skolas audzēkņi un kolektīvi. Tie bija : stīgu instrumentu ansamblis, ped. Aiva Avotiņa un Kristaps Grīnbergs, kcm. Evija Bonāte; Mefodijs Kurdiševs, 2.klavieru kl., ped. Ineta Rozentāle; Dārta Garā 2.saksofona kl., ped. Kristaps Lubovs, kcm. Ineta Rozentāle; Ralfs Kapkalns, 5.ģitāras kl., ped. Lauris Krasņikovs; Paula Patrīcija Gedroviča, 8.kora kl., ped. Inga Bukša, kcm. Evija Bonāte; Viktorija Tjuha, 7.vijoles kl., ped. Aiva Avotiņa, kcm. Evija Bonāte; vijolnieku ansamblis, ped. Aiva Avotiņa, kcm. Evija Bonāte.

Ieskats koncertā – galerijā (paldies Laurim Krasņikovam!).

P.S. Saņemta Viļņas Karolinišķu mūzikas skolas direktores parakstīta pateicība par mūsu skolas iesaisti un sadarbību šajā pasākumā. To iespējams izlasīt šeit.

Close Menu