BAUSKAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA

1.decembrī – simfoniskās mūzikas koncerts. Aicina Čellu pasaule!

Koncertā “Plecu pie pleca. Čellu pasaule” Bauskas, Iecavas un Vecumnieku Mūzikas skolas audzēkņi muzicēs kopā ar Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri

Ceturtdien, 1. decembrī plkst. 18.30 Bauskas Kultūras centrā visi interesenti tiek aicināti uz koncertu “Plecu pie pleca. Čellu pasaule”. Šajā koncertā plecu pie pleca kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfonisko orķestri muzicēs Bauskas, Iecavas un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi.  Šoreiz īpašais piedzīvojums mūzikas skolas audzēkņiem būs uzstājoties ne tikai kā orķestra mūziķiem, bet arī jaunajiem čellistiem stājoties orķestra priekšā kā solistiem. Diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā izskanēs brīnišķīga, skaistu melodiju un emociju pildīta programma – Jāņa Mediņa Ārija no Pirmās orķestra svītas, Žana Batista Brevela Allegro (solisteLoreta Roga, Vecumnieku MMS),Pētera Čaikovskis  Noktirne (solistsArnolds Rodenkirhens, Iecavas MMS), Ludviga van Bēthovena Uvertīra Leonora nr. 1 un Roberta Šūmaņa Koncerts čellam ar orķestri la minorā (soliste Santa Valere, JVLMA). Koncertā ieeja bez maksas.

Koncerta “Plecu pie pleca. Čellu pasaule” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Kaspars Ādamsons atklāj, ka allaž ar lielu nepacietību gaida tikšanos ar talantīgajiem mūzikas skolu audzēkņiem. Redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Lielu pateicību ir pelnījuši arī jauno mūziķu pedagogi, kuri spēj saskatīt, motivēt un iedegt šo dzirksti jaunajos mūziķos.

Par koncerta “Čellu pasaule” ieceri diriģents stāsta: “Šogad skaistu dzīves jubileju svinam izcilai čellistei, faktiski čella spēles leģendai, Mūzikas akadēmijas emeritētajai profesorei Eleonorai Testeļecai. “Čellu pasaule”, tas ir kā stiprs un rasā zaigojošs tīmeklis, kuru Latvijas mūzikas un kultūras dzīvē ir radījusi profesore Testeļeca. Ar virtuozu pirkstu veiklību, asredzību, asdzirdību viņa noaudusi veselu čella skolu, kas pārklāj visu Latviju, un tās stiprie pavedieni aizsniegušies arī tālu ārpus mūsu zemes robežām. Viņas talants un pedagoģiskais viedums kā silta gaisma ir sildījusi katru čellistu  klasē. Šis siltums un mīlestība staro tālāk un vieno vienu čellistu paaudzi ar otru”.

 Koncertu sērija “Plecu pie pleca” aizsākās 2019. gadā, kad JVLMA simfoniskais orķestris uzstājoties Latvijas reģionos, vienā no koncerta skaņdarbiem studentu orķestrim pievienoties aicināja vietējās mūzikas skolas un tuvākās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņus. Šāda koncepcija sniedz būtiskus ieguvumus tieši skolēniem – iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā, augstskolas mācībspēka vadībā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt, JVLMA studentiem tā ir ļoti laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām.

Informāciju sagatavoja Jana Lāce, JVLMA Radošo projektu daļas vadītāja.

Close Menu