BAUSKAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA

Klēras un Lindas koncertā uzmirdz emociju varavīksne

2.septembris baušķeniekus bija apbalvojis gan ar sauli, gan lietus gāzi, gan dubultvaravīksnes neatkārtojamo skatu. Tikpat daudzveidīgu sajūtu un emociju gammu saņēma visi tie, kas apmeklēja koncertcikla “Dzimuši Bauskai” 10.muzikālo notikumu. Tas notika ar VKKF un A/S LATVIJAS VALSTS MEŽI atbalstu.

Bauskas MMS direktore Anita Velmunska neslēpa prieku, ka šī viņas iedibinātā tradīcija ar projekta atbalstu turpinās. Tas dod iespēju baušķeniekiem un Bauskas MMS audzēkņiem, kas arī šoreiz veidoja skatītāju lielāko daļu, būt savu novadnieku – izcilu mūziķu un mākslinieku radošo panākumu un izaugsmes līdzzinātājiem.

Šoreiz muzicēja Klēra Kuļikauska, Bauskas MMS flautas klases absolvente, un Linda Kupča – kora klases absolvente.

Esam bijuši liecinieki Klēras pakāpeniskai muzikālajai izaugsmei. Šogad rit pēdējais mācību gads J.Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā (Klēras pedagoģe ir Ilona Meija, Bauskā meitenes skolotāja bija Laura Meždreija). Klēra piedalījusies neskaitāmos konkursos, koncertorķestros, pašmāju un ārzemju muzikālos projektos. Šī pieredze un, protams, neatlaidīgais darbs padarījuši Klēru par spilgtu, pārliecinošu un meistarīgu mūziķi, kas prot emocionāli aizraut un pārsteigt katrā savā uzstāšanās reizē. Tā tas notika arī šoreiz. Klausītāji varēja līdzpārdzīvot V.A.Mocarta, K.Debisī, Dž.Bričaldi, K.Nielsena un F.Gobēra skaņdarbos. Kopā ar Klēru muzicēja koncertmeistare Sintija Šteinkopfa. Šis bija ļoti saderīgs un izjusts profesionālais tandēms, pēc koncerta atzina vairāki klausītāji.

Otra koncerta daļa bija cildinājums balsij – kristāltīrai, glāsmainai un mieru vēstījošai. Savu vokālo prasmi demonstrēja Linda Kupča. Viņa vokālās dotības sākotnēji izkopusi Bauskas Mūzikas skolā pie pedagoģes Ingrīdas Kalniņas, pēc tam mācījusies Rīgas Doma kora skolā, tagad studē J.Vītola LMA . Kā savas uzstāšanās ievadā pastāstīja jaunā mūziķe, viņa ļoti priecājas, ka muzicēs Bauskā, kā arī ir atgriezusies Rīgas Doma kora skolā jaunā ampluā, jo strādā par vokālo pedagoģi. Lindas izjusto dziedājumu ar meistarīgu un klusinātu ģitārspēli atbalstīja ģitārists Ainārs Šķerbergs. Tika izpildītas V.Indrišonoka, J.Lūsēna, I.Kalniņa un N.Kalmenas dziesmas. To vienojošā tēma un vēstījums – miers, dvēseliskums un garīgums.

Paldies mūziķiem par emocionālo un sirdssilto sniegumu! Lai veiksmīgas un radošas turpmākās profesionālās gaitas!

P.S. Koncerttcikls “Dzimuši Bauskai” turpinās. Kā jubilejas koncerta izskaņā pavēstīja A.Velmunska, oktobrī gaidāma tikšanās ar simfoniskā orķestra mūziķiem. Tiekamies koncertos!

Close Menu